V oblasti lyžovania mám 20 ročné skúsenosti. Svoju lyžiarsku kariéru som odštartoval v Oetztali v Rakúsku. Začínal som vo Vente. Od roku 1999 pôsobím v Obergurgli. Tri roky (2000-2002) som strávil v Austrálii ( Mt.Buller Race Club) ako lyžiarsky tréner pre deti. V Rakúsku som dosiahol najvyššiu kvalifikáciu učiteľa lyžovania (Staatlich geprueft) a zimného horského vodcu. Mojimi skúsenosťami a entuziasmom by som Vás rad naučil lyžovať jednoducho a efektívne.Lyžiarska škola  a kurz lyžovania v Obergurgli

Moja filozofia je vyučovať lyžovanie na základoch biomechaniky, správne narábať s rovnováhou, chápať odpor snehu a aký ma vplyv na lyže. Samozrejme správna didaktika, metodika a jednanie s klientom je základ mojej lyžiarskej školy. S modernými lyžami (carving, freeride, skialp), je pôžitok zo snehu o to krajší. Moje motto je: „ Lyžuj s menším odporom snehu, správne narábaj s rovnováhou, sleduj a využívaj správne terén, lyžuj s radosťou v každom počasí!" Lyžovanie je nádherný pohyb vo voľnej prírode. Ukážem Vám ako sa v nej dá pohybovať jednoducho aj na lyžiach.

Lyžiarske kurzy v Obergurgli

Pri každom športe je dôležitá mentálna sila. Svaly môžu správne vykonať pohyb iba ak mozog vyšle správny signál. Základné ovládanie lyží a princípy lyžovania sa dokážeme naučiť v relatívne krátkom čase. Po tomto progrese nastáva fáza mentálna. Koncentrovať sa na terén, využiť podmienky vo svoj prospech. Snažiť sa naučiť kedy a kde je najlepšie miesto redukovať tempo-pribrzdiť si. Takto rozmýšľajú Profi lyžiari - freeridisti. Naučme sa uvažovať ako profi a lyžovanie bude oveľa jednoduchšie.
Lyžovať ako profi!

Hodiny sú možné v 4 jazykoch (nemecky, anglicky, slovensky, rusky)

  • privátna výučba pre deti a dospelých začiatočníkov až Expert
  • Kurzy hlbokého snehu
  • Freeride a Skialp
  • Schneeschuhwandern

Cenník

1,5 hodina 149 EUR Ďalšia osoba
2 hodina

189 EUR (09:00 - 13:00)
159 EUR (od 13:00)

20 EUR
3 hodina
259 EUR (9:00-12:00)
229 EUR (od 13:00)
25 EUR
4 hodina
299 EUR
25 EUR
5 hodina
369 EUR
25 EUR
6 hodina
429 EUR
25 EUR
 

 

 

 

 

 

 


Lavínový ruksak, freeridova vystroj a pieps zapožičanie zdarma.